Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Özel ders sisteminin detayları, size uygun yabancı eğitimciyi bulmanın önemi, yabancıyla akademik dil sınavlarına hazırlık gibi konular içeren blog yazımızı inceleyin.

Özel Ders Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?  

Yabancıdan özel dersle yabancı dil eğitimine başlarken en dikkat etmeniz gereken konu eğitmen seçiminizdir. Seçeceğiniz yabancı eğitmenin sizin öğrenme tipinize, şeklinize uygun eğitim tekniklerine hakim olması son derece önemlidir. Bu, yabancı eğitmenle aranızda pozitif bir iletişim kurulmasına, anlamadığınız konuları çekinmeden sormanıza ve böylece derslere keyifle katılmanıza olanak sağlar. 
 
Bir başka önemli konu ise yabancı dil dersi alacağınız eğitmenin bu dildeki eksik veya ihtiyaçlarınıza hakim bir eğitmen olmasıdır. Bir dilde belli bir seviyeye kadar ilerlemiş ve özel dersi bu dili geliştirmek için almak istiyor olabilirsiniz. IELTS, TOEFL, Abitur-Matura, DELF, DALF gibi akademik sınavlara hazırlık amaçlı ilerletmek istiyor olabilirsiniz. Sahip olduğunuz meslekte kullanılan mesleki yabancı dil bilginizi geliştirmeye yönelik dersler almak istiyor da olabilirsiniz. Bu noktada amacınız konusunda tecrübeli bir yabancı eğitmen seçmeniz çok önemlidir. 
 
Üst düzeyde grammer bilgisi olan, dil öğrenme sürecinizde sizi pozitif yönde motive edecek, aksanı anlaşılır native teacher eğitimcimcilerimiz amacınıza ulaşma konusunda anahtar görevi görür. 
 
Deneyimli, güvenilir eğitimcilerimiz; tüm öğrenme sürecinizi sahiplenir. Dersleri aksatmadan, belirlenen program dahilindeki öğrenme sürecinin düzenli bir şekilde ilerlemesini sağlar. Başlangıç noktasından bitiş çizgisine kadar rehberiniz olur. 
 
Dil öğrenme konusunda başarıyı yakalamak pek tabii yalnızca eğitmenin verdiği eğitimle değil öğrencinin dili öğrenmekteki isteğiyle doğru orantılıdır. Günlük hayatınıza uygun gün ve saatlerde yapılsa da öğrendiklerinizi mutlaka tekrar etmeli ve planlı, disiplinli bir çalışma prensibi geliştirmeniz gerekir. Bir dili öğrenmeyi gerçekten istemeli ve bu konuda elinizden geleni yapmaya hazır olmalısınız.